Máme dva mladé Světové vítěze!

Jak naše štěňátka rostou, jsou jim již 3 měsíce, tak jsme opět začali jezdit po výstavách.

První veliký úspěch jsme zažili s Vulcanem ve Splitu, 4 summer nights show, na konci července, kde náš šikulka s jeho handlerkou Veronikou Olešovskou získal ze 4 výstav, kterých se zůčastnil 3x vítěze mladých a k tomu i vítěze celého plemene! 3xBOB, v Chorvatsku, zemípůvodu, kde je na výstavách konkurence náš malý Vulcanek ve 14 měsích bodoval jako zcela dospělý pes. Následně se zúčastnil i spoutěže o nejhezčíhopsa národního plemene a získal 3x BIS Native breed a zcela neuvěřtelně i 3BIG! Toto považuji za zcela největší úspěch těcto výstav! Aby mladý 14 měsíční pes, plemene tornjak(které je na výstavách v BISu převážně přehlížené) byl na bedně v kategorii dospělých jedinců! Mé štěstí nebralo konce. Skvělá práce týmu Veronika Olešovská-Vulcan :-)

Následně jsme jeli na Světovou výstavu do Helsink. Zde jsme měli přihlášeného jak Vulcana tak i Veneru. Oba předvedla Hana Pauchová, která s nimi vyhrála tituly, v obou případech, World Junior Winner, neboli Mladý světový vítěz! Vulcan si zároveň opět odnesl titul nějlepší pes plemene tornjak!

II pohary 10346528 10202267930485601 1991791217796133316 n

wjw

 

..........................................................

Z naších štěňátek máme radost. Jeden pejsek žije u skvělé rodiny v Rakousku a je tak prvním a zatím jediným oficiálně registrovaným tornjakem v Rakousku! Dvě holčičky jsou ve Finsku, jednu holčičku jsme si nechalidále do chovu a jednoho pejska ve spolumajitelství u naprosto výborných dam: Petri a Jitky Javorinových! Za tuto možnost jim velmi děkuji, protože ne jen, že našemu Alteránkovi poskytli skvělí a milující domov, ale tyto dámi s ním navštěvuji školku a pracuji s ním metodou pozitivní motivace. Jsou s Altíkem spokojené a velmi ho miluji. Až na tohoto pejska žádný další pejsek, vhodný dochovu v ČR nezůstal, což je ohromná škoda... Doma máme stále jednoho perspektivního kluka do chovu, Arctica, kterého bychom rádi umístili v ČR anebo na Slovensku. Bohužel, neznalost tohoto plemene způsobuje, že o štěňata zde v ČR a už vůbec na Slovensku, není zájem. 

Je to opravdu škoda uvážime li, že se jednaopravdu o nezkažené původní plemeno. Některá plemena, která jsou velmi známá a poplární ne jen, že trpí mnoha nemocem, ale jejích průměrný žvotní věk je 6 let! A je to plemeno stavbou, velikostí a srstí téměř stejné jako tornjak, pouze je jiná barva srstí a povaha. Podobně jsou na tom i jiná moderní plemena, kterájsou tím, že je množí kdokoliv, zničena pokud jde o povahu. Již mnoha společenská plemena jsou natolik histerická či až agresivní, že jsou pro život v rodinách problémová. Snad toto plemeno nepotká stejný osud, ale na druhou stranu, doufám, že mu někdo dá šanci, poznat ho.