První tornjak v ČR

Jsme striktně proti množírnám a podporujeme osvětu nových majitelů.

Na Nemnožíme.cz je krásně popsaná daná problematika.

===========================================================

Do Česka jsme dovezli prvního tornjaka, fenečku, na začátku roku 2012. Bohužel naše malá holčička sebou dovezla parvovirozu a po 5 dnech nám odešla za duhový most.Tato krátká chvíle stačila, abychom nás zcela podmanila. Museli jsme mít tornjaka znova!

Následný dovoz dalších pejsku do ČR jsme již měli podmíněný lepším očkovacím schématem u chovatelů. Od té doby jsme importovali čtyři tornjaky, tři fenky a jednoho pejska. Nyní v naši chovatelské stanici, Tor Bohemia, máme první vrh tornjaků v ČR, takže doufáme v případné navýšení počtu tohoto plemene zde u nás.

Námi dovezené linie jsou po psech ceněných jejích genetikou a úspěšných na výstavním poli, po světových a evropských výstavních vítězích. Naše fenečka, aktuální maminka, je právě pokračovatelem v této „tradici“, je velmi úspěšná a známá u jiných znalců a chovatelů tornjaků. Je mimo jiné i mladou Evropskou Vítězkou v kráse.

Stejně tak je velmi nadějný i mladý pes, se kterým máme velké plány. On a jeho sestra, oba v našem vlastnictví, jsou již mladými Světovými Vítězi v kráse.

Nyní, v roce 2018, můžu zaktualizovat informace a potvrdit, že uvedený mladý pes, Vulcan Boss-tor, je výstavně nejúspěšnějším tornjakem na světě. Máme za sebou tři vrhy a v nejbližší době plánujeme další dva. Se všemi majiteli naších odchovů jsme v kontaktu. Štěňátka máme jak v Česku, tak v Kanadě, USA, Kolumbii, Holandsku, Rakousku a Finsku.

Je to plemeno zdravé a vyrovnané a hlavně velmi přizpůsobivé. Po naších zkušenostech s dalšími třemi plemeny, je toto konečně plemeno, které přesně splnilo naše očekávání. Pokud nemáme čas na jejich venčení, jim stačí pohlazení, a to že nás vidí. Nicméně pokud po nich chceme výšlapy a túry, tak je zvládnou, protože jsou s námi. Naprosto ideální pes dnešní uspěchané doby, který vás nebude otravovat tím, že musí každý den uběhnout několik kilometrů a bude v klidu, protože je s vámi. Aktuálně plánujeme další výstavy a propagaci plemene.

 P8180354